News11/06/2019

Marka dermena® otrzymała Godło „Marka Dekady 2009-2019 – Jakość – Zaufanie - Renoma”

Nagroda została przyznana przez Organizatora Programu Dobra Marka, na podstawie przeprowadzonych badań opinii konsumentów dotyczących wartości, aktywności oraz rozpoznawalności brandów.

Czytaj dalej

11/06/2019

Marka dermena® otrzymała tytuł „Super Marka 2019 - Jakość – Zaufanie – Renoma” w kategorii: „Preparaty dermatologiczne do pielęgnacji włosów”

Nagroda została przyznana przez Organizatora Programu Dobra Marka, na podstawie przeprowadzonych badań dotyczących wartości, aktywności oraz rozpoznawalności brandów.

Czytaj dalej

01/01/2019

Seria ALLERCO otrzymała tytuł „Produkt Roku 2019 w kategorii „Preparaty na AZS dzieci”

Nagroda została przyznana przez “Apteka Media” Sp. z o.o. w ramach publikacji “Świat farmacji” na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród polskich farmaceutów.

Czytaj dalej

01/01/2018

Seria ALLERCO otrzymała tytuł „Produkt Roku 2018” w kategorii: „Preparaty na AZS dorośli”

Nagroda została przyznana przez “Apteka Media” Sp. z o.o. w ramach publikacji “Świat farmacji” na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród polskich farmaceutów.

Czytaj dalej

06/06/2017

Seria DERMENA VITALINE otrzymała tytuł „Perła Rynku Kosmetycznego 2017 Brąz”

Kategoria: „Innowacja Roku – pielęgnacja twarzy”

Czytaj dalej

06/06/2017

Odżywcze serum do paznokci DERMENA REGENAIL otrzymało tytuł „Perła Rynku Kosmetycznego 2017 Brąz”

Kategoria: „Kosmetyki do pielęgnacji paznokci”

Czytaj dalej

01/12/2016

Drugie miejsce w Plebiscycie SuperMama Awards 2016 dla emulsji do kąpieli Allerco®

Kategoria: „kosmetyk dla dziecka”

Czytaj dalej

01/10/2016

Nagroda Orły Tygodnika “Wprost”

Kategoria: "Najbardziej dynamicznie rozwijających się firm z województwa Łódzkiego"

Czytaj dalej

13/07/2016

Tytuł „Super Marka 2016 - Jakość, Zaufanie, Renoma” dla marki dermena®

Z przyjemnością informujemy, że marka dermena® została doceniona przez konsumentów, zdobywając tytuł „Super Marka 2016 - Jakość, Zaufanie, Renoma" w kategorii „Preparaty dermatologiczne do pielęgnacji włosów”. Program, organizowany przez Redakcję Trendy Biznesu w Rzeczpospolitej oraz Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej, co roku wyłania najbardziej dynamiczne i najlepiej rozpoznawalne marki na polskim rynku. Przedmiotem analizy są m.in. pozycja na rynku, rozpoznawalność marki, jakość prezentowana przez dany produkt, zaufanie klientów. Dziękujemy za to prestiżowe wyróżnienie, które potwierdza najwyższą jakość preparatów dermena® oraz jest dowodem zaufania konsumentów do marki.

Czytaj dalej

23/03/2016

Tytuł „Diamentu miesięcznika Forbes”

Pharmena SA – wyróżnienie w rankingu miesięcznika Forbes DIAMENTY FORBESA 2016 w kategorii firm o poziomie przychodów od 5 do 50 mln PLN w województwie łódzkim.

Czytaj dalej

20/10/2015

Nagroda Specjalna Województwa Łódzkiego na rok 2015

Przyznana przez wojewodę łódzkiego i marszałka województwa łódzkiego za inwestowanie w badania i rozwój oraz opracowywanie i wdrażanie innowacyjnych produktów.

Czytaj dalej

24/07/2015

Pharmena SA rynkowym liderem innowacji 2015

W ramach ogólnopolskiego programu promocyjnego organizowanego przez Redakcję Strefy Gospodarki Spółka PHARMENA SA otrzymała tytuł „Rynkowego Lidera Innowacji 2015 – Jakość, Kreatywność, Efektywność”.

Czytaj dalej

26/02/2015

Pharmena w gronie „Diamentów Forbesa 2015”

Pharmena SA po raz pierwszy znalazła się w prestiżowym gronie DIAMENTÓW FORBESA 2015.W rankingu miesięcznika Forbes oceniane są przedsiębiorstwa handlowe i produkcyjne najszybciej podnoszące swoją wartość. W województwie łódzkim uhonorowanych tytułem "Diament Forbesa" zostały 84 przedsiębiorstwa w trzech kategoriach według wielkości przychodów. Pharmena SA została sklasyfikowana na 4. miejscu w województwie łódzkim i 88 w Polsce w kategorii firm o przychodach od 5 do 50 mln zł.

Czytaj dalej

23/01/2015

Tytuł „Dobra Marka 2014 - Jakość, Zaufanie, Renoma” dla marki dermena®

Z przyjemnością informujemy, że marka dermena® została doceniona przez konsumentów, zdobywając tytuł „Dobra Marka 2014 - Jakość, Zaufanie, Renoma" w kategorii „Preparaty dermatologiczne do pielęgnacji włosów”. Program, organizowany przez Redakcję Trendy Biznesu w Rzeczpospolitej oraz Forum Biznesu w Dzienniku Gazecie Prawnej, co roku wyłania najbardziej dynamiczne i najlepiej rozpoznawalne marki na polskim rynku. Przedmiotem analizy są m.in. pozycja na rynku, rozpoznawalność marki, jakość prezentowana przez dany produkt, zaufanie klientów. Dziękujemy za to prestiżowe wyróżnienie, które potwierdza najwyższą jakość preparatów dermena® oraz jest dowodem zaufania konsumentów do marki.

Czytaj dalej

08/04/2014

Grand Prix 2014 dla marki dermena®

Produkty z linii dermena® już po raz trzeci uplasowały się na podium ogólnopolskiego plebiscytu popularności „Laur Konsumenta” w kategorii „Kosmetyki do specjalistycznej pielęgnacji włosów” i otrzymały godło „Laur Konsumenta – GRAND PRIX 2014”. Wyróżnienie jest przyznawane markom, które na przestrzeni kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością wśród konsumentów. Dziękujemy serdecznie za tę nagrodę, postrzegamy ją jako sukces marki dermena® i potwierdzenia wysokiej jakości i skuteczności preparatów tej linii.

Czytaj dalej

17/12/2013

Nowość do pielęgnacji delikatnej i wrażliwej skóry niemowląt już w aptekach!

W grudniu 2014 r. PHARMENA SA wprowadziła na rynek nowy produkt z linii allerco® - krem ochronny przeciw odparzeniom, przeznaczony do pielęgnacji skóry niemowląt w okolicy okołopieluszkowej. Preparat działa ochronnie na naturalną warstwę lipidową naskórka, nawilża i natłuszcza skórę a co najważniejsze chroni przed odparzeniami i podrażnieniami, na które na co dzień w kontakcie z pieluszką narażona jest delikatna skóra dziecka. O innowacyjności kremu stanowi unikalne połączenie metabolitu witaminy PP i najwyższej jakości naturalnych emolientów. Produkt polecany jest od 1. dnia życia.

Czytaj dalej

28/10/2013

Pharmena po raz kolejny w gronie Laureatów konkursu Laur Konsumenta

Podczas tegorocznej IX edycji ogólnopolskiego plebiscytu popularności „Laur Konsumenta”, produkty Spółki Pharmena otrzymały 3 nagrody, plasując się w czołówce laureatów w swoich kategoriach. Marki allerco® i dermena® cieszą się coraz większym zaufaniem i popularnością wśród klientów. Po tym jak w ubiegłych latach uznane były za „Odkrycie roku”, w tej edycji konkursu marka allerco® uhonorowana została Złotym Laurem Konsumenta 2013 w kategorii „Kosmetyki do skóry wrażliwej”, natomiast w kategorii „Kosmetyki do specjalistycznej pielęgnacji włosów” Srebrny Laur Konsumenta otrzymała marka dermena®. Przyznano również wyróżnienie dla marki Revium w kategorii „Kosmetyki do skóry dojrzałej”. Serdecznie dziękujemy za nagrody, gdyż świadczą o tym, że nasze produkty są chętnie wybierane, polecane i spełniają oczekiwania klientów. Celem plebiscytu jest wyłonienie najpopularniejszych produktów i marek w różnych kategoriach na podstawie zebranych opinii konsumentów.

Czytaj dalej

23/12/2012

Nowy dermokosmetyk w linii dermena® men

Wypadanie włosów u mężczyzn o podłożu androgenowym to zjawisko bardzo powszechne i trudne do powstrzymania, ponieważ związane jest z naturalną u mężczyzn obecnością hormonów męskich (androgenów) i postępującą miniaturyzacją mieszków włosowych. Nie znaczy to jednak, że nie można skutecznie przeciwdziałać łysieniu typu męskiego. Linia dermena® men, w skład której wchodzą szampon i lotion, została właśnie uzupełniona o kurację dermena® men w ampułkach. Kuracja dermena® men w ampułkach przeznaczona jest do stosowania u mężczyzn obserwujących u siebie przerzedzanie się włosów i powstawanie zakoli. Skoncentrowana formuła wzmacnia włosy osłabione, powstrzymuje ich wypadanie i łagodzi podrażnienia skóry głowy, wynikające między innymi z towarzyszącego wypadaniu przetłuszczania się włosów. Dostępna w aptekach kuracja dermena® men w ampułkach to 15 ampułek o pojemności 5 ml do codziennego stosowania.

Czytaj dalej

22/12/2012

Mascara dermena® lash dołącza do odżywki dermena® lash

Kilka dni temu na rynku po raz pierwszy pojawiła się odżywka dermena® lash, a teraz dołącza do niej mascara dermena® lash – bliźniaczy produkt, który pozwoli wszystkim kobietom skutecznie zadbać o kondycję i urodę rzęs i brwi.

Czytaj dalej

18/12/2012

Zdrowe i mocne rzęsy i brwi

Problem wypadających włosów, szczególnie widoczny w przypadku skóry głowy, dotyczy również osłabienia i wypadania rzęs i brwi – ważnych atrybutów urody. Z myślą o osobach mających słabe, zniszczone i nadmiernie wypadające rzęsy i brwi, chcących je wzmocnić i pobudzić do wzrostu, a także z myślą o kobietach, mężczyznach i dzieciach po przebytej chemioterapii Pharmena wprowadziła na rynek kolejny innowacyjny produkt – odżywkę dermena® lash.

Czytaj dalej

30/11/2012

Jubileusz firmy

W postindustrialnych wnętrzach restauracji hotelu andel's w Łodzi odbyła się gala uświetniająca jubileusz 10-lecia firmy Pharmena. Twórcy Spółki i zasłużeni dla jej rozwoju goście odebrali z rąk Pana Prezesa okolicznościowe statuetki. Zebrani mieli okazję przypomnieć sobie początki firmy i poznać najbliższe zamierzenia. Serdeczną atmosferę spotkania podkreślił koncert Stanisława Sojki.

Czytaj dalej

27/11/2012

Nowy szampon nawilżający dla osób o wrażliwej skórze

Linia preparatów allerco® przeznaczona do skóry skłonnej do podrażnień i alergii została uzupełniona o szampon nawilżający do włosów. Szampon nawilżający allerco® odżywia i nawilża włosy oraz chroni skórę przed nadmierną utratą wody. Nie zawiera substancji zapachowych i barwników, dlatego z powodzeniem może być stosowany przez osoby o najbardziej nawet wrażliwej skórze. Baza szamponu wykorzystuje naturalne, delikatne składniki, które nie powodują podrażnień i nie naruszają naturalnej warstwy hydrolipidowej naskórka. Szampon nawilżający allerco® można kupić w aptekach na terenie całego kraju.

Czytaj dalej

27/11/2012

Pharmena SA na konferencji Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych

Na zaproszenie Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych w Polsce Pharmena SA gościła na konferencji „Profesjonalny Inwestor”, która odbyła się w dniach 23-25.11.2012 r. w Jachrance koło Warszawy. W „Warsztatach wiedzy praktycznej” konferencji na temat praktycznej wiedzy o inwestowaniu na giełdzie Prezes Zarządu Spółki, Konrad Palka omówił temat komercjalizacji projektów biotechnologicznych. Konferencja „Profesjonalny Inwestor” to drugie co do wielkości spotkanie inwestorów indywidualnych w Polsce.

Czytaj dalej

26/10/2012

Linia produktów dermena powiększa się

Dermena® men szampon i lotion to kolejne produkty z linii dermena, które pojawiły się na rynku. Przeznaczone są do pielęgnacji nadmiernie wypadających włosów męskich. Wypadanie włosów u mężczyzn powodowane jest nieco innymi czynnikami niż u kobiet, stąd potrzeba stworzenia odrębnego preparatu dla tej właśnie grupy klientów. Dermena® men szampon dostępny jest w opakowaniu o pojemności 200 ml, a dermena® men lotion w atomizerze o pojemności 150 ml. Nowym produktem spod znaku dermena® jest także szampon do włosów suchych i zniszczonych dermena® repair. Szampon hamuje wypadanie włosów, a jednocześnie wzmacnia je, nawilża i regeneruje. Dostępny jest w opakowaniu o pojemności 200 ml.

Czytaj dalej

20/09/2012

Suplement diety dermena® complex już w aptekach

Dla zdrowia i urody włosów niezbędna jest nie tylko prawidłowa ich pielęgnacja, ale również dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości właściwych składników odżywczych. W aptekach pojawił się nowy suplement diety dermena® complex o unikalnym składzie, który uzupełnia codzienną dietę w substancje odżywcze, witaminy i mikroelementy odpowiadające za strukturę włosa oraz prawidłowe funkcjonowanie komórek skóry i paznokci. Zawiera wyciąg z nasion lnu LinumLife® EXTRA, który chroni mieszek włosowy przed miniaturyzacją i neutralizuje wolne rodniki. Dermena® complex to 30 kapsułek do stosowania doustnego, które uzupełniają linię preparatów dermena®, wzmacniając włosy od wewnątrz.

Czytaj dalej

20/09/2012

Dermena® plus i allerco® w większych pojemnościach

Na rynku pojawiły się produkty firmy Pharmena SA w nowych, większych pojemnościach. Szampon przeciwłupieżowy dermena® plus hamujący wypadanie włosów można teraz kupić w butelce 200 ml, balsam allerco® w tubie 250 ml, a kremy allerco®, zarówno nawilżający, jak i natłuszczający, w tubach po 75 ml. Zmiany te są odpowiedzią na potrzeby naszych klientów.

Czytaj dalej

03/04/2012

Nowa szata graficzna opakowań preparatów dermena®

Linia kosmetyków do pielęgnacji włosów zmieniła szatę graficzną. Funkcjonujące na rynku od 2003 roku preparaty otrzymały nowy, bardziej współczesny design, nawiązujący jednak do wcześniejszego. Dermena® odmłodniała i wyszlachetniała.

Czytaj dalej

30/12/2011

Nagroda „Naj Kosmetyk 2011” dla kremu regenerującego na noc Revium®

Krem regenerujący na noc Revium® otrzymał nagrodę „Naj Kosmetyk 2011” w plebiscycie konsumenckim „Polskie kosmetyki warte poznania”, przyznaną przez Czytelniczki „Naj Magazynu” w kategorii pielęgnacja twarzy. Krem został nagrodzony za swoją jakość, skuteczność i piękne opakowanie. Jest to dla nas niezwykle cenne wyróżnienie, świadczące o  zaufaniu i uznaniu konsumentów i mobilizujące do dalszego rozwoju naszych produktów.

Czytaj dalej

05/10/2011

Zmiana opakowań linii allerco®

Produkty allerco® mają nową, białą szatę graficzną. Zmiana opakowań jest częścią zakładanego w przyszłości procesu unifikacji designu opakowań poszczególnych brandów produkowanych przez firmę Pharmena.

Czytaj dalej

17/06/2011

Zmiana adresu siedziby firmy

Firma Pharmena SA zmieniła siedzibę. W chwili obecnej biuro Spółki znajduje się w samym centrum miasta Łodzi.

Czytaj dalej

23/03/2011

Pharmena na Facebooku

Pharmena SA pojawiła się na największym portalu społecznościowym. Na oficjalnym fanpage’u będzie można znaleźć pełne informacje o preparatach, wziąć udział w konkursach, podzielić się swoimi uwagami czy doświadczeniem. Zapraszamy.

Czytaj dalej

06/10/2010

Pharmena SA w segmencie NC LEAD

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. w komunikacie z dnia 30 września 2010r. ogłosił listę spółek, które zostały zakwalifikowane do segmentu NewConnect Lead. Wśród nich znalazła się Pharmena SA. Jest to kolejna nominacja Emitenta do tego segmentu wiodących spółek na rynku NewConnect.

Czytaj dalej

15/06/2010

Kampania allerco®

Trwa wiosenna kampania reklamowa kuracji emolientowej allerco® - preparatów do pielęgnacji skóry szczególnie wrażliwej, suchej, skłonnej do podrażnień i alergii. Kampania obejmuje prasę, Internet oraz sampling i jest skierowana do młodych kobiet i matek.

Czytaj dalej

13/05/2010

Marka allerco® została wyróżniona godłem „Odkrycie Roku 2010” w ogólnopolskim plebiscycie popularności produktów i usług „Laur Konsumenta”

W kategorii tej wyróżniane są produkty innowacyjne, które niedawno pojawiły się na rynku, a już zostały dostrzeżone i docenione przez klientów. „Laur Konsumenta – Odkrycie Roku 2010” to drugie przyznane przez konsumentów w bieżącym roku wyróżnienie dla serii allerco®. Jesteśmy wdzięczni naszym klientom za uznanie i zaufanie jakim nas obdarzyli.

Czytaj dalej

23/04/2010

Godło „Najlepsze w Polsce” dla serii preparatów allerco® w konsumenckim konkursie jakości produktów „Najlepsze w Polsce”

Produkty z linii allerco® docenione zostały przez konsumentów za swoją jakość i skuteczność. Serdecznie dziękujemy za to wyróżnienie. Jest ono dla nas niezwykle cenne, gdyż potwierdza, że nasze produkty spełniają potrzeby i oczekiwania konsumentów.

Czytaj dalej

10/08/2009

Nowy produkt rozszerzający kurację przeciwtrądzikowy – tonik accos®

W sierpniu 2009 roku PHARMENA wprowadziła na rynek nowy produkt - tonik do skóry trądzikowej accos®. Tonik delikatnie oczyszcza skórę trądzikową oraz chroni przed powstawaniem zmian trądzikowych. Unikalne połączenie chlorku 1-metylonikotynamidu oraz omega-hydroksykwasu reguluje pracę gruczołów łojowych oraz wpływa korzystnie na równowagę mikroflory naskórka, chroniąc przed nadmiernym rozwojem bakterii Propionibacterium acnes. Dodatek ekstraktu z wierzby białej, mydlnicy lekarskiej oraz wody oczarowej wygładza i tonizuje skórę. Tonik przywraca skórze trądzikowej równowagę. Tonik sStanowi on uzupełnienie kuracji przeciwtrądzikowej accos®.

Czytaj dalej

09/07/2009

Nowość - allerco® krem emolientowy nawilżający!

W lipcu 2009 roku PHARMENA wprowadziła na rynek nowy produkt - krem emolientowy nawilżający allerco®. Krem przeznaczony jest do pielęgnacji skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii. Krem nawilża skórę i działa ochronnie na naturalną warstwę lipidową naskórka. Jest produktem o niskiem potencjale alergizującym, nie zawiera substancji zapachowych i barwników. Specjalnie opracowana formuła zapewnia długotrwałe i głębokie nawilżenie, zapobiega utracie wody. Krem stanowi unikalne połączenie metabolitu witaminy PP i najwyższej jakości składników. Metabolit witaminy PP chroni przed powstaniem podrażnień. Dodatek witaminy E, gliceryny i allantoiny podwyższa zdolność do utrzymywania prawidłowej wilgotności skóry, poprawia jej miękkość i elastyczność. Zastosowane emolienty – estry kwasu palmitynowego i kaprylowego - działają ochronnie na naturalną warstwę lipidową naskórka, ograniczając transepidermalną ucieczkę wody (TEWL). Chronią skórę przed nadmiernym odparowywaniem wody z głębszych

Czytaj dalej

25/05/2009

Odżywka DERMENA już w aptekach!

W maju 2009 roku PHARMENA wprowadziła nowy produkt: odżywkę dermena® wzmacniającą włosy i ułatwiającą rozczesywanie. Preparat ten stanowi uzupełnienie linii dermena® hamującej nadmierne wypadanie włosów. Odżywka dermena® jest produktem innowacyjnym, opracowanym z myślą o wzmocnieniu włosów suchych, osłabionych i wypadających. Wygładza włosy, ułatwia rozczesywanie, jednocześnie nie obciążając ich. Unikalne połączenie składników odżywczych oraz wygładzających, wzmacnia włosy i odbudowuje ich keratynową strukturę. Nadaje włosom gładkość i połysk. Substancja czynna pochodzenia witaminowego wzmacnia mieszek włosowy, poprawia jego odżywienie oraz chroni przed powstawaniem podrażnień. Spowalnia proces wypadania włosów. Odżywka dermena® przywraca naturalną równowagę skórze głowy i włosom.

Czytaj dalej

25/08/2008

Debiut PHARMENY na New Connect

W dniu 25 sierpnia 2008 PHARMENA S.A. dołączyła do firm notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W alternatywnym systemie obrotu New Connect notowanych jest 5,73 mln akcji serii A oraz 524.260 akcji serii B. Pozyskane fundusze Spółka planuje przeznaczyć na dalsze finansowanie badań w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie oraz na działalność marketingową obecnych produktów.

Czytaj dalej

04/06/2008

Pharmena na New Connect - Nowa emisja akcji Spółki

Spółka przeprowadziła nową emisję akcji serii B o wartości 13,6 mln zł – w ramach oferty prywatnej. Emisja została objęta niemal w 100% przez instytucje finansowe. Następnie Pharmena zamierza wprowadzić swoje akcje do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych, na rynku New Connect. Przeprowadzona z sukcesem emisja akcji odbyła się w celu pozyskania dodatkowych funduszy na dalsze finansowanie badań w Stanach Zjednoczonych i  Kanadzie oraz na działalność marketingową obecnych produktów.

Czytaj dalej

13/04/2008

Przekształcenie PHARMENA Spółka z o.o. w PHARMENA SA

W związku z planami przeprowadzenia emisji prywatnej oraz wprowadzenia akcji Spółki do obrotu na Alternatywnym Systemie Obrotu Rynku New Connect organizowanego przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., w dniu 17 kwietnia 2008 r. Spółka PHARMENA przekształciła formę prawną – ze spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Spółkę Akcyjną.

Czytaj dalej

07/01/2008

Nowość – Balsam do skóry skłonnej do podrażnień i alergii ALLERCO

W styczniu 2008 roku Spółka wprowadziła nowy produkt: balsam allerco®. Balsam to nowoczesny emolient przeznaczony do pielęgnacji ciała i skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii. Jest produktem hipoalergicznym, nie zawiera substancji zapachowych i barwników. Dzięki specjalnie dobranym składnikom balsam allerco® zapewnia długotrwałe natłuszczenie i nawilżenie, pomaga zatrzymać naturalną wodę we wnętrzu skóry oraz zapobiega nadmiernemu jej wysuszeniu. Zmniejsza szorstkość i suchość, przywraca skórze równowagę, odbudowując jej płaszcz lipidowy. Specjalnie wyselekcjonowane emolienty ograniczają przeznaskórkową utratę wody. Preparat ten stanowi uzupełnienie kuracji kremem allerco®.

Czytaj dalej

10/12/2007

Płyn myjący do skóry trądzikowej ACCOS już w aptekach!

W grudniu 2007 roku PHARMENA wprowadziła nowy produkt: płyn myjący do skóry trądzikowej accos®. Preparat ten stanowi uzupełnienie kuracji żelem przeciwtrądzikowym accos®. Płyn myjący accos® oczyszcza skórę trądzikową oraz chroni przed powstawaniem zmian zapalnych. Delikatne składniki myjące w połączeniu z substancją aktywną oraz wyciągiem z alg morskich zapewniają skuteczne oczyszczenie i pielęgnację skóry trądzikowej. Płyn nie powoduje podrażnień, przebarwień i nie wysusza skóry.

Czytaj dalej

28/11/2007

PHARMENA - zdobywcą Nagrody Gospodarczej Wojewody Łódzkiego

Wicewojewoda łódzki Witold Gwiazda wręczył najlepszym firmom w regionie laury gospodarcze. 9 menedżerów odebrało statuetki – dzieło łódzkiego artysty rzeźbiarza Kazimierza Karpińskiego, a trzech – wyróżnienia w postaci dyplomów.

Czytaj dalej

12/10/2007

Badania kliniczne w Ameryce rozpoczęte

W październiku 2007 roku rozpoczęły się badania kliniczne nad innowacyjnym lekiem na zaburzenia profilu lipidowego. Badania te prowadzone są wspólnie z amerykańskimi partnerami.

Czytaj dalej

03/09/2007

Pierwszy polski lek w Stanach Zjednoczonych

W drugim półroczu 2007 roku w USA i Kanadzie rozpocznie się kolejny etap badań klinicznych nad innowacyjnym lekiem na dyslipidemię – zaburzenie profilu lipidowego (cholesterolu i trójglicerydów). Pilotażowe badania przeprowadzono w Polsce. Właścicielem patentu na lek jest Pharmena, która udostępniła know-how założonej w sierpniu 2005 roku Pharmenie North America Inc. Umowa licencyjna w oparciu o patent łódzkiej firmy pozwala na przeprowadzenie na terytorium USA i Kanady badań i ewentualną komercjalizację leku. Jeżeli badania odniosą sukces, jest szansa, że będzie to pierwszy lek na bazie polskiej myśli naukowej, zarejestrowany w USA.

Czytaj dalej

06/12/2006

Pharmena North America Inc. pozyskała inwestora

W listopadzie 2006 r. znany amerykański fundusz Domain Associates, L.L.C, zainwestował w Pharmena North America Inc. Fundusz Domain Associates jest jednym z największych tego typu na świecie. Od lat specjalizuje się w inwestowaniu w obiecujące przedsiębiorstwa działające w sektorze biotechnologicznym i farmaceutycznym. Od momentu powstania w 1985 roku do dzisiaj uczestniczył w rozwoju i sukcesie ponad 180 firm.

Czytaj dalej

15/09/2006

PHARMENA - laureatem głównej nagrody w konkursie „Łódź Proponuje”

Szampon Dermena zapobiegający wypadaniu włosów został uhonorowany Nagrodą Specjalną Prezydenta Miasta Łodzi Jerzego Kropiwnickiego w dziewiątej edycji konkursu „Łódź proponuje”. Kapituła konkursu wybrała dziesięcioro laureatów spośród ponad pięćdziesięciu.

Czytaj dalej

01/03/2006

Produkty PHARMENY dostępne na Łotwie

W pierwszym kwartale 2006 roku produkty firmy PHARMENA pojawiły się w aptekach na Łotwie. Wprowadzeniu na rynek łotewski szamponu DERMENA zapobiegającego nadmiernemu wypadaniu włosów towarzyszy wsparcie medialne w prasie i telewizji.

Czytaj dalej

30/08/2005

Utworzenie spółki Pharmena North America Inc.

W sierpniu bieżącego roku PHARMENA założyła Spółkę Pharmena North America Inc. z siedzibą w Bostonie (USA), która koncentrować się będzie na prowadzeniu badań aplikacyjnych i klinicznych w USA i Kanadzie. Celem działania spółki PNAI jest rozwój i wprowadzanie na rynek Ameryki Północnej oraz innych terytoriów produktów będących efektem pracy badawczo-rozwojowej prowadzonej przez spółkę PHARMENA Sp. z o.o., a także kontynuowanie prac badawczo-rozwojowych nad produktami kosmetycznymi i terapeutycznymi.

Czytaj dalej

20/05/2005

PHARMENA - Liderem nowoczesnych technologii

Instytut Nowych Technologii w Łodzi, popierając przedsiębiorczość oraz promocję Łodzi jako miasta nowych technologii, zorganizował Konkurs „Lider Nowoczesnych Technologii”. Zadaniem Konkursu jest wyróżnianie i nagradzanie firm, stosujących nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania. Konkurs ogłoszono w trzech kategoriach: małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Kapituła nagrodziła naszą firmę, przyznając PHARMENIE tytuł "Lidera nowoczesnych technologii" w kategorii małych przedsiębiorstw.

Czytaj dalej

12/04/2005

Nowy produkt Spółki – krem ALLERCO już w aptekach!

W kwietniu br. pojawił się w aptekach nowy produkt Spółki – krem ALLERCO. Krem przeznaczony jest do pielęgnacji skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii. Krem głęboko nawilża skórę oraz chroni przed powstawaniem zmian zapalnych. Jest produktem hipoalergicznym, nie zawiera substancji zapachowych i barwników. Krem stanowi unikalne połączenie metabolitu witaminy PP i najwyższej jakości składników. Metabolit witaminy PP działa przeciwzapalnie. Dodatek witaminy E i gliceryny podwyższa zdolność do utrzymywania prawidłowej wilgotności skóry oraz działa ochronnie na naturalną warstwę lipidową naskórka. Zastosowane emolienty chronią skórę przed nadmiernym odparowywaniem wody z głębszych jej warstw, a także przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

Czytaj dalej

04/12/2004

Produkty PHARMENY dostępne również na Litwie

W drugim półroczu 2004 roku pierwsze produkty firmy PHARMENA pojawiły się w aptekach na Litwie. Pierwszym wprowadzanym na litewski rynek produktem jest szampon DERMENA zapobiegający nadmiernemu wypadaniu włosów. Wprowadzeniu produktów na rynek litewski towarzyszy wsparcie medialne.

Czytaj dalej

25/11/2004

Odkrycie terapeutycznej funkcji MNA+ nagrodzone na 53. Światowej Wystawie Innowacji „Brussels Eureka-2004

Wynalazek "Odkrycie terapeutycznej funkcji MNA+" zostało zaprezentowane na 53. Światowej Wystawie Innowacji, Badań Naukowych i Nowoczesnej Techniki „Brussels Eureka-2004". Wystawa odbywała się w dniach 16 - 21 listopada w Brukseli. Autorzy wynalazku zostali nagrodzeni Srebrnym Medalem. Otrzymali również Specjalne Wyróżnienie za odwagą twórczą.

Czytaj dalej

16/08/2004

Prace nad szamponem przeciwłupieżowym zakończone. Szampon DERMENA PLUS już w aptekach

W ubiegłym tygodniu w aptekach pojawił się kolejny produkt stanowiący uzupełnienie linii DERMENA - szampon-żel DERMENA PLUS, działający przeciwłupieżowo. Szampon DERMENA PLUS zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów i równocześnie powoduje szybkie ustępowanie objawów łupieżu. Skuteczność szamponu została zweryfikowana w badaniach i wyniosła 83%. Szampon dostępny jest w wygodnych do stosowania saszetkach o pojemności 7ml. Opakowanie jednostkowe zawiera 7 saszetek. Szampon DERMENA PLUS należy stosować codziennie, aż do momentu ustąpienia objawów łupieżu. W celu zmniejszenia ryzyka nawrotów zaleca się zastosowanie szamponu co najmniej 7 razy. Do codziennej pielęgnacji włosów, po zakończeniu kuracji przeciwłupieżowej, polecamy szampon DERMENA.

Czytaj dalej

13/07/2004

Żel DERMENA już w aptekach!

W tym tygodniu na półkach aptecznych pojawił się nowy produkt firmy PHARMENA - żel DERMENA, stanowiący uzupełnienie linii produktów DERMENA. Linię tę stanowią produkty zapobiegające nadmiernemu wypadaniu włosów - szampon DERMENA przeznaczony do codziennej pielęgnacji oraz żel DERMENA. Żel DERMENA jest produktem innowacyjnym, chronionym prawem patentowym. Został opracowany z myślą o pielęgnacji zarówno skóry głowy, jak również włosów. Dzięki zawartości substancji czynnej pochodzenia witaminowego żel DERMENA regeneruje mieszek włosowy, poprawia jego ukrwienie, zapobiega powstawaniu stanu zapalnego, a w konsekwencji zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów. Żel cechuje równocześnie doskonała jakość kosmetyczna – nie natłuszcza i nie skleja włosów, bardzo dobrze się wchłania. Żel nie powoduje podrażnień skóry.

Czytaj dalej

12/07/2004

THERMI - Letnia kampania informacyjno-promocyjna

Trwa letnia kampania informacyjno-promocyjna żelu THERMI. W dniach 12-27 lipca 2004r. odwiedzimy z naszymi stoiskami promocyjnymi kilkanaście najbardziej znanych miejscowości nadmorskich. Przy naszych stoiskach będziemy informować o sposobach łagodzenia skutków oparzeń i korzyściach wynikających ze stosowania żelu THERMI. Program uatrakcyjni wręczenie kilku tysięcy upominków reklamowych.

Czytaj dalej

10/09/2003

Wyniki badań nad chlorkiem 1-metylonikotynamidu zaprezentowane zostały na IV Kongresie Technologii

Wyniki badań nad chlorkiem 1-metylonikotynamidu zostały zaprezentowane w postaci wykładu plenarnego w dniu 10 września 2003 r. na IV Kongresie Technologii Chemicznej w Łodzi. Wykład wygłosił prof. dr hab. Jerzy Gębicki. Na kongres przyjechało do Łodzi ponad 500 naukowców.

Czytaj dalej

15/06/2003

Produkty PHARMENY

W lipcu 2003 roku na rynku pojawią się pierwsze trzy preparaty firmy PHARMENA: DERMENA – szampon zapobiegający wypadaniu i stymulujący odrastanie włosów, THERMI - żel na oparzenia oraz ACCOS - żel przeciwtrądzikowy. Są to preparaty innowacyjne, oparte na chlorku 1-metylonikotynamidu. Ich skuteczność została potwierdzona w badaniach klinicznych.

Czytaj dalej

12/06/2003

Nasze plany

Pracujemy nad wprowadzeniem na rynek kolejnych innowacyjnych kosmetyków leczniczych i leków. Jesienią 2003 r. zakończone zostaną prace nad nowym szamponem przeciwłupieżowym.

Czytaj dalej


Konrad Palka – Prezes Zarządu

Konrad Palka pełni funkcję Prezesa Zarządu oraz Dyrektora Generalnego Pharmena od początku powstania Spółki.

Przed objęciem stanowiska Prezesa Zarządu w Pharmenie pracował w branży finansowej. W latach 1994-2003 pełnił szereg funkcji związanych ze sprzedażą i marketingiem m.in. był Dyrektorem Oddziału ds. Private Banking w Banku Austria Creditanstalt, Dyrektorem ds. Sprzedaży w funduszu emerytalnym założonym przez Citibank – Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym DOM oraz Dyrektorem ds. Sprzedaży i Marketingu w Spółkach Asset Management BRE Banku – Skarbiec Serwis Finansowy i Powszechnym Towarzystwie Emerytalnym Skarbiec-Emerytura.

Konrad Palka jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego, Katedry Finansów i Bankowości oraz uzyskał Executive Certificate in Business Administration, University of Notre Dame, Mendoza College of Business. Odbył szereg szkoleń w zakresie zarządzania, marketingu i sprzedaży prowadzonych m.in. przez Swiss Re, Bank Austria Creditanstalt, Citibank.

 

Marzena Wieczorkowska – Wiceprezes Zarządu ds. Badań i Rozwoju

Marzena Wieczorkowska związana jest z Pharmeną od początku powstania Spółki. Od kwietnia 2008 roku pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu oraz Dyrektora ds. Badań i Rozwoju Pharmena SA. Wcześniej pełniła stanowisko Członka Zarządu, Dyrektora ds. Badań i Rozwoju w Pharmena Sp. z o.o. Od lipca 2013 r. pełni również w Spółce funkcję Pełnomocnika Systemu Zarządzania Jakością ISO 22716. W latach 1998-2003 zaangażowana była w działalność naukowo-badawczą w Międzyresortowym Instytucie Techniki Radiacyjnej Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. W roku 2003 otrzymała tytuł doktora nauk chemicznych. W latach 1999-2002 beneficjentka Stypendium Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej. Marzena Wieczorkowska jest absolwentką Politechniki Łódzkiej, Wydziału Chemicznego. Odbyła szereg szkoleń w zakresie kosmetologii, oceny bezpieczeństwa, znakowania, technologii wytwarzania kosmetyków oraz dobrych praktyk produkcji (GMP) kosmetyków.

 

Anna Zwolińska – Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu na rynek krajowy

Anna Zwolińska rozpoczęła pracę w firmie Pharmena w styczniu 2005 r. na stanowisku Kierownika ds. Rozwoju w dziale badań i rozwoju. W styczniu 2008 roku związała się z działem sprzedaży i marketingu, obejmując stanowisko Kierownika ds. Sprzedaży i Marketingu. Od maja 2010 roku pełni w firmie Pharmena SA funkcję Dyrektora ds. Sprzedaży i Marketingu. W latach 1998 – 2004 zaangażowana była w działalność naukowo-badawczą i dydaktyczną na Wydziale Chemicznym w Instytucie Chemii Ogólnej i Ekologicznej Politechniki Łódzkiej. Anna Zwolińska jest absolwentką Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. W roku 2003 otrzymała tytuł doktora nauk chemicznych. Jest autorką i współautorką 8 publikacji naukowych opublikowanych w czasopismach o zasięgu międzynarodowym oraz 11 komunikatów naukowych prezentowanych podczas ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji. Odbyła szereg szkoleń z zakresu sprzedaży i marketingu.